Ara
Katalog   +90 216 520 2380
Hakkımızda / Faaliyetler / Granit Seramik Terracotta

Granit Seramik Terracotta

Terracotta panelleri "çift cidarlı" ve "tek cidarlı" olmak üzere iki türde üretiliyor ve çift cidarlı terracottaların deprem sertifikası bulunuyor. Su emme, genleşme, donma dayanımı konularında ISO 10545 standartlarına uygun.
Alphaton, Longoton ve Faveton terracotta panellerde yaygın olarak kullanılan renk, doğal kırmızı ve tonları, en çok kullanılan yüzey şekli ise standart yüzey olmakla birlikte; çok sayıda renk ve yüzey şekli seçeneği bulunuyor.
Alphaton, Longoton ve Faveton terracotta paneller, boyutları bakımından da oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip.

Çift cidarlı panellerde panel yüksekliği 15 cm ile 60 cm arasında, uzunluğu ise 15 cm ile 300 cm arasında olabiliyor. (Ekonomik format 22,5 cm x 45 cm ve 30 cm x 60 cm). Kalınlık ise 28 mm, 30 mm ve 40 mm.
Tek cidarlı panellerde panel yüksekliği 30 cm ve 40 cm, panel uzunluğu ise 40 cm ile 120 cm arasında değişiyor. Kalınlık 15 mm.
Ayrıca terracotta akustik paneller ve çeşitli tiplerde güneş kırıcılar da üretiliyor.
Alphaton, Longoton ve Faveton terracotta paneller ve yapı cephelerine ankrajlarla tespit edilen taşıyıcı profiller, özel olarak imal edilmiş panel tutucuları ile asılıyor. Düşey derzlere gerektiğinde fuga profili yerleştirilerek cephe bütünlüğü sağlanıyor. Yatayda paneller arasında oluşan derz boşlukları cephenin arkasında doğal havalandırmaya olanak sağlıyor. Duvar ile paneller arasında oluşan boşluğa ısı yalıtım malzemesi konulabiliyor.
Terracotta panellere montajdan sonra herhangi bir ek işlem yapılmıyor.
Alphaton, Longoton ve Faveton terracotta paneller, çok yüksek ısılarda pişirildiği ve endüstriyel ön işlem gördüğü için; kireç kusma, beyazlama, renk değişikliği gibi olumsuzluklar söz konusu olmuyor.
Hiçbir şekilde renk solması, çatlaklar oluşması ve yüzey şekilerlinin bozulması söz konusu değil. Bakım gerektirmeksizin ömrü çok uzun.

TERRACOTTA UYGULAMALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ...

Tüm Hakları Motif Cephe ye Aittir. Adres: Soğukpınar Mah. Adnan Kahveci Cad. No: 32 Çekmeköy / İstanbul / Türkiye
Tel: +90 216 520 23 80 (3 hat) Fax: +90 216 520 14 36 motif@motifcephe.com
E-Bültene Kayıt Olun
Sosyal Ağlarda ve Bilgisayarınızda